ENERGIA POD KONTROLĄ

Stacje paliw

Stacje paliw to obiekty o dużym natężeniu ruchu i szybko zmieniającej się charakterystyce poboru energii. Dużą uwagę w tego typu budynkach zwraca się na jakość powietrza oraz świeżość sprzedawanych produktów. Standardy, jakich oczekują klienci na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat bardzo się zmieniły doprowadzając do znacznego wzrostu zużycia energii. Instalacja systemu monitoringu Evosystem połączonego z automatycznym strażnikiem mocy pozwala na całkowite odciążenie pracowników stacji paliw od kontroli zużycia energii.

Stacje paliw to obiekty o dużym natężeniu ruchu i szybko zmieniającej się charakterystyce poboru energii. Dużą uwagę w tego typu budynkach zwraca się na jakość powietrza oraz świeżość sprzedawanych produktów. Jeszcze kilka lat temu standardem w okresie letnim był brak klimatyzacji oraz towary przechowywane w nieodpowiedniej temperaturze. Z kolei zimą istotnym problemem stawał się niewydolny system ogrzewania. Obecnie standard ten niewątpliwie mocno ewoluował, doprowadzając do znacznego wzrostu zużycia energii.

Spełnienie wymagań klientów oraz zapewnienie wysokiej jakości obsługi stało się dużo łatwiejsze dzięki instalacji systemu monitoringu Evosystem połączonego z automatycznym strażnikiem mocy, co pozwoliło na całkowite odciążenie pracowników stacji paliw od kontroli zużycia energii. Dodatkowo, stosowane przez nasz system alarmy w łatwy sposób umożliwiają wykrywanie anomalii, np. błędnie działających baterii kondensatorów, źle ustawionych czujek zmierzchowych sterujących oświetleniem zewnętrznym czy awarii zaworów na automatycznej myjni. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że nasz system stosowany w Polsce od blisko 15 lat przyniósł ogromne korzyści i nie mniejsze oszczędności.

Nasze rozwiązania