ENERGIA POD KONTROLĄ

Hipermarkety

Evo-Commander powstał z myślą o segmencie dużych obiektów. Dzięki niemu użytkownik ma możliwość sterowania wszystkimi urządzeniami w obiekcie, a zainstalowane liczniki automatycznie monitorują pobór energii i raportują o przekroczeniach mocy.

Identyfikacja miejsca poboru energii przez odbiorniki w tak dużych budynkach jak super- czy hipermarkety jest bardzo utrudniona. Przy tego typu obiektach zasadny staje się podział na poszczególne grupy urządzeń, jak np.: oświetlenie hali, klimatyzacja, chłodnictwo, tekstylia czy piekarnia. Taki podział daje użytkownikom bardzo precyzyjny pogląd na konsumpcję energii przez poszczególne grupy odbiorników.

Każda z grup urządzeń ma swoją specyfikę działania – pracują na przykład w różnych godzinach. Pozostawienie włączonego oświetlenia na noc jest oczywiście działaniem niepożądanym. Jednak mimo pozornej świadomości negatywnych skutków takich nawyków, trudno o skuteczne przeciwdziałanie bez potrzebnych narzędzi. Nasz system potrafi wychwycić tego typu nieprawidłowości, dzięki czemu użytkownik posiada pełną kontrolę nad działaniem urządzeń.

Dla super- czy hipermarketów idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie Evo-Commandera, który nie bez znaczenia powstał z myślą o segmencie dużych obiektów. Dzięki niemu użytkownik ma możliwość sterowania wszystkimi urządzeniami w obiekcie, a zainstalowane liczniki automatycznie monitorują pobór energii i raportują o przekroczeniach mocy. W przypadku znacznej ilości obiektów pełny nadzór nad siecią sklepów pełni centralny serwer z aplikacją Evosystem.

Nasze rozwiązania